S HRDOSTÍ PŘEDSTAVUJEME NÁŠ NEJNOVĚJŠÍ SYSTÉM TAŽNÝCH PRUŽIN QUATTRO!

Společnost Alcomex představuje jedinečný systém tažných pružin pro garážová vrata: QUATTRO!

Jeho design kombinuje snadnou instalaci a extrémně kompaktní rozměry s maximální bezpečností v provozu. Jsme dokonce přesvědčeni, že se jedná o jediný systém tažných pružin, který plně splňuje požadavky platných norem CE. To je také jeden z důvodů, proč jsme pyšni na udělení patentu na náš jedinečný design. Systém QUATTRO nabízí našim zákazníkům vlastnosti, které není možno najít nikde jinde.

Systém QUATTRO od společnosti Alcomex je sadou 2 x 4 tažných pružin. Prostřednictvím této sady jsou garážová vrata vyrovnána celkem 8 tažnými pružinami, díky nimž je systém QUATTRO vhodný pro obytná vrata až do standardního aplikačního rozsahu 3500 x 2500 mm (š x v) a maximální hmotnosti vrat 110 kg. V závislosti na poměru je technická aplikace dokonce možná až do rozměru 4000 x 3000 mm (š x v).

quattro veer alcomex

Zde můžete nahlédnout do brožury

I výhody jsou čtyři:

1. BEZPEČNOST

Evropská legislativa vymezená v normě NEN-EN 12453 (12604) (provozní bezpečnost: požadavky na průmyslové, komerční a garážová vrata) stanovuje, že v případě poruchy jedné z pružin může být nevyrovnaných maximálně 20 kg hmotnosti vrat (200 N). To tedy znamená, že jedna pružina smí vyrovnávat nejvíce 20 kg hmotnosti vrat. Tento požadavek přímo ukládá velké omezení na vrata, která jsou vybavena systémem duplexní tažné pružiny. Není radno spoléhat se na to, že jedna z pružin přestane fungovat dříve než druhá. Systém QUATTRO od společnosti Alcomex splňuje požadavky předpisů za všech okolností. Nejdůležitější výhodou je, přirozeně, z toho vyplývající bezpečnost vrat pro použivatele.

2. VŠESTRANNOST, UPRAVITELNOST

Upravitelná konstrukce systému QUATTRO od společnosti Alcomex nabízí výrobcům a dodavatelům vrat možnost namontovat pružiny pomocí vlastních součástí do vlastního vratového systému. Tyto další díly, jako jsou řemenice, pásky a upevňovací materiál, jsou samozřejmě k dispozici i přes společnost Alcomex.

3. KOMPAKTNÍ VYHOTOVENÍ, VELKÝ ROZSAH

Pružinový systém QUATTRO od společnosti Alcomex je vhodný pro většinu vertikálních kolejových systémů s maximálním rozsahem instalace 35 x 50 mm. Inteligentní integrace 8 pružin na sadu znamená standardní aplikační rozsah garážových vrat až do 3500 x 2500 mm (š x v). Většina běžných garážových vrat spadá právě do těchto rozměrů. V závislosti na poměru je technická aplikace dokonce možná až do rozměru 4000 x 3000 mm (š x v). Pro větší a širší garážová vrata doporučujeme použití torzních pružin.

4. ŽIVOTNOST

Většina tažných pružin je vybavena ohnutým „okem“ pro upevnění pružiny na sadu kabelů. Vzhledem k tomu, že se toto oko považuje za nejzranitelnější částí tažné pružiny, společnost Alcomex se u systému QUATTRO rozhodla tuto konstrukci nahradit chytře navrženým upevňovacím systémem. Díky tomu je pružina zatížena rovnoměrně, což výrazně prodlužuje její životnost. Naší vizi potvrdilo i udělení patentu!
Hospodářská hodnota systému QUATTRO je dána skutečností, že pro úplnou řadu vrat je zapotřebí mít skladem pouze 25 sad pružin. Základem pro důležité úspory je navíc i minimální využití materiálů a náš efektivní logistický systém dodávání původních dílů.
Jsme víc než připraveni a ochotni poskytnout vám bližší informace o systému QUATTRO nebo vám jej předvést v rámci vašeho vratového systému. Máte-li zájem o více informací, neváhejte se na nás obrátit!

logo alcomex