O NÁS

O NÁS

Exceeding expectations on planet, people, product

Pružiny jsou potřeba v celé řadě průmyslových aplikací. V Alcomexu víme a chápeme, že naše pružiny ve všech druzích forem, tvarů a rozměrů jsou nedílnou součástí aplikace, instalace nebo výrobních procesů našich zákazníků. Snažíme se naše zákazníky potěšit a chovat se tak, abychom překonali očekávání všech zúčastněních stran. A to ať už se to týká celé planet, people and product.

Vize

Našim zákazníkům představujeme ta nejlepší řešení na trhu. Jsme uznávaní specialisté a prominentní lídr v oboru. Ve společnosti Alcomex pracujeme společně jako tým; bavíme se a neustále pracujeme na tom, abychom se zlepšovali, a zároveň vše podnikali udržitelným způsobem. Exceeding expectations for planet, people and product.

Naše přesvědčení

people first

Uspokojit zákazníky

Zůstáváme věrni našim základním zásadám; dát lidi na první místo. Jsme společnost, kde jsou naši lidé odhodlaní překonávat očekávání našich zákazníků tím, že dbají důraz na kvalitu našich výrobků, dodací lhůty, kvalitu, cenu, flexibilitu a nalezení nejvhodnějšího řešení. Know-how a přístup našich týmů jsou dobře známy a oceňovány rostoucí skupinou věrných zákazníků po celém světě.

Výrobní dokonalost

Alcomex se zavázal nabízet zákazníkům produkty vyrobené v té nejlepší kvalitě a co nejefektivněji. Ať už se to týká produktů vyráběných na zakázku nebo pružin ze skladového sortimentu. Vždy hledáme ty nejmodernější výrobní možnosti. Kvalita a životnost výrobků jsou průběžně ověřovány v našich testovacích zařízeních. Systém řízení kvality Alcomex, certifikovaný certifikací ISO a výkonnostními standardy zákazníků a celého průmyslu, poskytuje strukturu pro vynikající kvalitu produktu.

Alcomex package

Snadné objednání

Spolupráce s Alcomexem by měla být snadná a bezproblémová. Uživatelsky přívětivé konfigurační systémy v kombinaci s objednávkovým procesem specifickým pro zákazníka a transparentní komunikací o stavu objednávky pomáhají našim partnerům díky spolupráci s Alcomexem šetřit čas a náklady.

Pomoc s návrhem pružin

Usilujeme o to být i Vaším technologickým partnerem, což znamená, že pokud je potřeba, zapojíme se do projektu od jeho začátku a vývoje. Naše technická řešení, stejně jako naše standardní pružinové produkty, vycházejí z naší odbornosti a technologií.

hz solutions machinepark
partners for life

Partneři na celý život

Čím více poznáme naše zákazníky, tím lépe je můžeme podpořit při řešení technických problémů, hledání úsporných řešení a poskytování potřebné funkčnosti. Vztah „partneři na celý život“ se společností Alcomex umožňuje oběma partnerům nacházet vzájemně výhodná řešení a zisky a dokazuje, že vede k obchodnímu růstu.

Záchrana planety

Společně se všemi našimi zainteresovanými stranami vnímáme změnu klimatu jako zásadní téma. Musíme proto převzít odpovědnost s konkrétními plány a akcemi. Jsme na cestě, která zahrnuje každého jednotlivce v rámci organizace Alcomex, abychom se stali uhlíkově neutrální společností. Energetickou transformaci nevnímáme jako konec průmyslového věku, ale spíše jako začátek nové a udržitelné ekonomiky.

sustainability alcomex

Růst

Od našeho založení v roce 1992, kdy Fred Baas a René Kalkhuis založili společnost specializovanou na pružiny, se Alcomex vždy věnoval poskytování služeb zákazníkům  a chytrým technickým řešením pružin. Převzetí společnosti Conradem Hietinkem a Jelle van Vlietem bylo milníkem, kdy jsme převzali silné základy v průmyslových a vratových pružinách a provedli významné investice do přípravy Alcomexu na budoucí růst; investice do lidí, technologií, výrobních linek a do otevření nových prodejních, výzkumných a vývojových a výrobních závodů.

Dnes

Alcomex je nyní mezinárodní skupinou společností, která zaměstnává přes 300 specializovaných pružinových pracovníků v devíti lokalitách: Opmeer (Nizozemí), Moravany u Brna (Česká republika), Goch (Německo), Marki (Polsko), Nędza (Polsko), Paříž (Francie), Pune (Indie), Sibiu (Rumunsko) a Valencie (Španělsko). Vyrábíme vratové a průmyslové pružiny prostřednictvím našich osvědčených provozních značek Alcomex, HZ Solutions a VIOD; které se doplňují z hlediska nabídky produktů a kombinují specifické odborné znalosti pružin, technické schopnosti a inženýrské zkušenosti. Naši lidé dělají z Alcomexu renomovaného specialistu a jednotné kontaktní místo pro své zákazníky na různých specializovaných trzích v Evropě. V roce 2021 spojila skupina Alcomex Springs své síly se švédskou skupinou Lesjöfors, aby se stala evropským lídrem v odvětví pružin.

Pokud hledáte určité pružiny pro svůj projekt, inženýrský tým Alcomex vám rád poradí, jaký typ pružiny pro vás bude nejvhodnější, provede potřebné výpočty nebo pružinu navrhne.

logo alcomex