HZ Solutions is preparing for the future, opting for reliability and efficiency with a new deburring and polishing machine from Rösler.

Společnost HZ Solutions b.v. sídlí na jihu Nizozemska ve městě Hilvarenbeek. HZ Solutions se specializuje na vývoj pružinových a spojovacích řešení pro zákazníky. To znamená, že zákazníkům pomáhá při vývoji nových řešení jejich problémů a poskytuje řešení na míru. Výrobky vyvíjené společností HZ Solutions, jako jsou dráty, výseky a upevňovací výrobky, jsou vyráběny přímo ve firmě od rýsovacího prkna s využitím rozsáhlých technických znalostí a zkušeností. Aby společnost HZ Solutions mohla dobře sloužit zákazníkům, je nezbytné, aby disponovala správnou technologií a byla připravena na budoucnost.

Aby společnost HZ Solutions neztratila krok s nejnovějšími technologiemi, rozhodla se vyměnit svůj rotační vibrační obráběcí stroj na odstraňování otřepů od společnosti Rösler. Tento stroj byl používán již dlouhou dobu, ale vzhledem k rostoucímu objemu odstraňování otřepů již nemohl pracovat samostatně. Bylo proto nutné investovat do nového stroje.

Po pečlivém průzkumu a srovnání se společnost HZ Solutions rozhodla znovu pro stroj značky Rösler. Stávající stroj prošel generální opravou a byl připraven na budoucnost. Díky investici do stávajícího i nového obráběcího stroje na odstraňování otřepů/lešticího stroje se výrazně rozšířila kapacita. Díky tomu může společnost HZ Solutions i nadále podporovat zákazníky při vývoji nových řešení. Aby byl proces co nejvíce automatizován, byl mezi obráběcí stroj na odstraňování otřepů/leštící stroj a sušičku instalován také pásový dopravník. Ten umožňuje automatickou přepravu výrobků. Viz přiložený výkres a fotografie.

Kromě podpory pracovní kapacity věnuje společnost HZ Solutions náležitou péči také vytváření bezpečnějšího pracovního prostředí pro své zaměstnance. Například byly instalovány kryty, aby se co nejvíce snížily emise prachu a hladina hluku. Rovněž byly uskutečněny investice do odsávacího systému jak pro novou oblast pro odstraňování otřepů, tak pro oblast následného opracování. Toto odsávání bude v maximální možné míře odsávat zbývající prach, páry a kouř, stejně jako výpary z barev a svářečské výpary v místnosti tepelného zpracování.  Prostřednictvím těchto opatření společnost HZ Solutions zajistila lepší pracovní podmínky.

Opstelling-trommelstraat-vanuit-de-droger-met-geloten-geluid-deksel
Opstelling-trommelstraat-vanuit-de-droger-met-open-geluid-dempende-deksels

Je instalováno zařízení na odstraňování otřepů a leštění.

Jsme velmi rádi, že je nyní nainstalováno nové zařízení na odstraňování otřepů a leštění. Níže naleznete několik technických údajů o novém stroji na odstraňování otřepů/leštění Rösler typ R 125 EC a odsávacím zařízení Naaykens řady 510, typ B:

Stroj na odstraňování otřepů/leštění Rösler typ R 125 EC:

–     extrémně odolný polyuretanový povlak Rösler tvarovaný za tepla, který umožňuje bezproblémovou výrobu HZ po mnoho let bez dalších nákladů na údržbu

–     manuální separační jezdec zajišťuje separaci bez poškození, a to i u citlivých produktů

–     v kombinaci s rychle odnímatelným oddělovacím sklíčkem jsou stroje na odstraňování otřepů typu EC univerzálnější

–     flexibilnější použití než u strojů s trvale instalovaným oddělovacím uzávěrem, což umožňuje zpracování také větších produktů

Odsávací zařízení Naaykens, série 510, typ B:

–         přímý pohon. Rotor namontovaný na hřídeli motoru.

–         odstředivý ventilátor pouze pro sání

–         vertikální vyprazdňování přes různé filtry

–         kapacita odsávání: 2 600 m³/h

–         hlučnost: 49 dB(A)

Odsávání barevných par a svářečských výparů:

–         pracovní dosah: 2 m, průměr odsávacího ramene 160 mm

–         kapacita odsávání: 850 m³/h

–         hlučnost: 67 dB(A)

–         Filtry HEPA umožňují vhánět přefiltrovaný teplý vzduch zpět do místnosti, čímž zabraňují tepelným ztrátám v místnosti.

Další informace o společnosti HZ Solutions naleznete na našich webových stránkách: www.hzsolutions.com

logo alcomex