Úloha skupiny Alcomex v železniční dopravě

Alcomex group railway

Naše moderní společnost se doslova i obrazně pohybuje po kolejích a skupina Alcomex stojí v čele pokroku v železničním průmyslu. Ve světě, kde jsou bezpečnost a inovace klíčové, hraje Alcomex klíčovou roli při optimalizaci našich železnic a vlaků.

Rostoucí výzva železnic

Neustálý nárůst počtu cestujících na železnici vytváří tlak na naši železniční síť a vlakovou infrastrukturu. Navzdory četným rozšiřovacím pracím v posledních letech je zřejmé, že k uspokojení této rostoucí poptávky je zapotřebí více. 

Alcomex v akci: projekt v Kijfhoeku

V roce 2023 dokončila skupina Alcomex ve spolupráci se společností Kampa International působivý projekt na seřaďovací stanici Kijfhoek mezi městy Barendrecht a Zwijndrecht. Jeho součástí byla implementace nového kolejového nástavce, speciálně přizpůsobeného změnám v trolejovém vedení v Kijfhoeku. Tato úprava nejenže splňovala evropské směrnice pro systémy upevnění kolejnic (EN 13149 – 1 až 8), ale také vytvořila požadovaný prostor mezi upevněním a kolejnicemi.

rangerterein klijfhoek
© ANP
railway kijfhoek
© 2020 foto/photo Siebe Swart

Spolehlivý partner v železničním segmentu

Skupina Alcomex v posledních letech posílila svou pověst spolehlivého partnera v železničním segmentu. Jednou z klíčových oblastí jejího zájmu je snižování hluku. V souladu se sdělením Evropskému parlamentu a Radě, které zdůrazňuje potřebu snížit hladinu hluku, aby se snížilo poškození zdraví, nechala společnost Alcomex patentovat inovativní řešení.

Inovace pro snížení hluku

Patentované inovace skupiny Alcomex vykazují nejen výrobní výhody, ale také významné cenové výhody oproti stávajícím aplikacím listových pružin. Připevnění materiálu snižujícího hluk na kolejnice je nejen technologickým průlomem, ale také ekonomicky rozumnou volbou.

Budoucnost se společností Alcomex

Zajímají vás špičková řešení skupiny Alcomex? Jsme připraveni přivítat vaše dotazy a představit vám inovativní budoucnost železničního průmyslu. Společně se posouváme vpřed, bezpečně a efektivně.

logo alcomex