Listové pružiny

Listové pružiny

listove pruziny

Listové pružiny jsou v rámci výroby pružin speciální skupinou pružin. Jsou to mechanické pružiny většinou vyráběné z pásů a jejich funkce je založena zpravidla na principu ohybu. Funkčnost pružiny je zajištěna tím, že při působení síly dochází k pružné deformaci pružiny.

Součástí našeho sortimentu jsou výlisky, ohýbané a tvarové díly z ocelové či nerezové pásky od ø 0,2mm do 2,5mm. Konstrukce nástrojů a nástrojová výroba jsou základem pro sériovou výrobu na ohýbacích automatech a lisech. Velmi dobře jsme vybaveni zejména pro velkosériovou výrobu.

 

Listové pružiny vyráběné na zakázku

Použití listových pružin je univerzální, proto neexistují normalizované pružiny skladem. Abychom mohli splnit požadavky zákazníků, máme k dispozici výrobní střediska s moderním strojovým parkem. Proto můžeme vyrábět nejen velké série, ale i malá množství pružin, a to za krátký čas a za konkurenceschopné ceny. Pro velké série používáme speciální nástroje. Abychom zjistili funkčnost pružiny, nabízíme nejdříve prototypy, u kterých používáme laserovou techniku. Alcomex má možnost řezání dílů laserem nebo Vám poradime jak zajistit vyrobitelnost zakázkových pružin.

Pošlete nám Váš dotaz
logo alcomex