(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-KFG8FZ9'); Pružiny hodinek | Vysoce kvalitní pružiny na zakázku | Alcomex
Hodinové pružiny

Hodinové pružiny

Uhrfedern

Hodinové pružiny, také známé jako spirálové pružiny nebo vlasové pružiny; jsou nejstarší formou ploché pružiny a dnes nejpoužívanějším typem. Jsou vyrobeny z pásového materiálu nebo plochého válcovaného drátu, který je tvarován do plochého spirálového tvaru. Hodinové pružiny jsou ideální pro instalace, které jsou axiálně omezené, ale s větším radiálním prostorem.

Přirozená tendence hodinových pružin k rozpínání uděluje moment buď hřídeli nebo pouzdru, a vytváří použitelný točivý moment. Generovaný krouticí moment je kumulativní, takže síla se zvyšuje, když je pružina navíjena těsněji, a klesá, když se odvíjí. Jsou velice podobné se spirálovými pružinami, ale mají provozní rozsah, který je zřídka větší než jedna otáčka.s

Výrobní sortiment zahrnuje hodinové pružiny především z vysokopevnostní pružinové oceli nebo nerezové oceli, ale také z měkkého materiálu, který je po tváření kalený a temperovaný.

 

Technické informace o hodinových pružinách

Uhrfedern

Hodinové pružiny jsou také torzní pružiny a jsou přímým opakem torzních tyčí, které jsou vyrobeny z pružinového drátu. Uvážíme-li tvar prostoru dostupného pro funkci pružiny, výchylka hodinové pružiny se zvyšuje se zvyšujícím se počtem závitů, což znamená, že musí být k dispozici radiální prostor. Jsou vyrobeny z materiálu pravoúhlého průřezu, skládajícího se buď z plochého drátu nebo za studena či za tepla válcovaného pásu.

Zatížení je zaváděno do pružiny pomocí ramen, obvykle s vnitřním poloměrem ohnutým dovnitř pod úhlem 90 stupňů, které jsou zasazeny do štěrbiny v hřídeli. U vnější nohy jsou možné další variace tvaru nohy.

Výrobní proces hodinových pružin má za následek poměrně výrazný „spirálový“ tvar, i když tato spirála není vertikální jako u mnoha jiných pružin.

Hodinové pružiny mají pracovat bez jakéhokoli kontaktu mezi závity a tedy bez vnitřního tření. To je možné pouze tehdy, je-li zatížení pružiny aplikováno správným způsobem. Jakmile se výchylka a počet závitů zvyšuje, je třeba se kontaktu se závity vyhnout.

 

Speciální vlastnosti – hodinové pružiny

  • Vysoký točivý moment na jednotku výchylky

  • Relativně nízké náklady

  • Normální zbytková napětí

  • Lze použít široký sortiment materiálů

  • Maximální tloušťka materiálu (při tváření za studena): 5,00 mm

  • Maximální tloušťka materiálu (při tváření za tepla): 12,00 mm

 

Pružiny hodinek podle vašich specifikací

Kromě našeho skladu pružin vyrábí Alcomex také pružiny do hodinek, které jsou specifické pro zákazníka. To může znamenat různé materiály, rozměry a zpracování.

Zeptejte se nyní na pružiny

 

var _paq = _paq || [];_paq.push(['trackPageView']);_paq.push(['enableLinkTracking']);_paq.push(['enableHeartBeatTimer', 10]);(function() {var u="//tracker.leadexpress.nl/";_paq.push(['setTrackerUrl', u+'piwik.php']); _paq.push(['setSiteId', 1191]); var d=document, g=d.createElement('script'),s=d.getElementsByTagName('script')[0]; g.type='text/javascript'; g.async=true; g.defer=true; g.src=u+'piwik.js'; s.parentNode.insertBefore(g,s);})();

logo alcomex