Technologie výroby pružin

Technologie výroby pružin

Převáděním otázek a problémů v oblasti vratových pružin do praktických řešení se Alcomex stala firmou, která disponuje širokými znalostmi o všech typech pružinových produktů a souvisejících záležitostech. Alcomex má také kompletní program tažných, tlačných, torzních a pružin z pásoviny. Nad rámec všech těchto obvykle normalizovaných pružin je samozřejmě možné vyvíjet pružiny pro specifické potřeby zákazníka. Naše výrobní závody jsou plně vybaveny nejmodernějšími technologiemi pro výrobu pružin, které umožňují úpravu průvodní dokumentace podle přání zákazníka. Výpočty jsou prováděny podle normy DIN EN 13906 nebo s využitím interních kalkulačních programů.

Čím se společnost Alcomex odlišuje?

Zakázková výroba, interně vyvinuté kalkulační programy a především interně vyvinuté materiálové specifikace, vše podporováno neustálým testováním, činí ze společnosti Alcomex jedinečného partnera, pro kterého je orientace na řešení a praktické myšlení a technologie prioritou.

Během několika posledních let jsme společně s našimi strategickými partnery zvažovali, jaké konkrétní technické požadavky by náš výrobní program měl splňovat. U standardních nebo normovaných pružin, jako jsou tažné, tlačné, torzní, nástrojové a talířové pružiny, je situace poměrně uspořádaná, avšak v případě zakázkových pružin například pro agresivní prostředí s vyššími teplotami je to obtížnější, protože v takovém případě mají značný vliv také materiálové složení a odolnost proti korozi. Proto Alcomex nabízí různé možnosti standardního galvanizování, anodování, fosfatizace atd. Kromě toho společnost Alcomex vyvinula speciální procesy, které jí umožňují splňovat ty nejvyšší požadavky.

Naše výrobní místa

Alcomex má různá výrobní zařízení umístěná po celé Evropě i mimo ni:

veren productietechnieken alcomex

Alcomex Czech Republic (Brno): moderní výrobní závod  v Brně v České republice se zcela specializuje na výrobu veškerých možných průmyslových pružin. V této lokalitě byl za dobu její existence instalován strojový park, díky němuž je možno uspokojit rostoucí poptávku po vysoce kvalitních pružinách. V roce 2018 společnost Alcomex zahájila stavbu nové výrobní haly, která zdvojnásobuje naši kapacitu.

HZ Solutions – součást skupiny Alcomex Group – Nizozemsko (Hilvarenbeek): tento moderní výrobní závod v Hilvarenbeeku, Nizozemsko, se plně specializuje na výrobu všech možných průmyslových pružin. Zejména se zaměřuje na plně automatizovanou výrobu upevňovacích systémů z pásové oceli. V této lokalitě byl za dobu její existence instalován strojový park, díky němuž je možno uspokojit rostoucí poptávku po vysoce kvalitních pružinách.

Alcomex Nederland (Opmeer): specializuje se na torzní pružiny pro garážová a průmyslová vrata. Opmeer má také k dispozici sklad, kde má uskladněny pružiny pro nejběžnější typy vrat. Díky tomu můžeme realizovat dodávky přesně na čas. V rámci zakázkové výroby lze na přání vyrobit i odchylné rozměry.

Alcomex Poland (Zielonka): specializuje se na výrobu vratových pružinových a tažných pružinových systémů. Mnoho pružinových systémů je také montováno s využitím interně vyvinutých poloautomatických procesů.

Alcomex India (Pune): se zcela zaměřuje na masovou výrobu všech standardních vratových pružinových systémů. Tato moderní továrna vyrábí pro všechny značky a zákazníky společnosti ALCOMEX a každý týden jsou dováženy plné kontejnery jejích výrobků zákazníkům nebo do centrálního skladu v Opmeeru a Zielonce.

logo alcomex